SZKŁA WZIERNE
VIS/NIR/FLIR

Szkło optyczne B270 i BK-7, szkło szafirowe,
substraty kryształów optycznych VIS/NIR/FLIR

Jako specjaliści z branży szkła specjalistycznego oferujemy profesjonalne wyroby przeznaczone do celów optycznych w zakresie transmisji światła widzialnego, oraz bliskiej i dalekiej podczerwieni. Spośród proponowanych przez nas materiałów możemy dopasować dostawę do potrzeb roboczych Twojego stanowiska badawczego lub przemysłowego. Szkła wzierne szafirowe, germanowe lub substraty monokryształów optycznych z naszej oferty charakteryzują się odpowiednią jakością optyczną i wysoką transmisją w zakresie VIS/NIR/FLIR. Zapoznaj się z oferowanymi przez nas produktami i zakresem zastosowania!

Szkło optyczne B270 i BK-7

Oferujemy elementy ze szkła optycznego umożliwiające maksymalną transmisję światła widzialnego. Szkła wykonywane są na wymiar. Proponujemy m.in. dwa typy materiału sprawdzające się zarówno w prostych jak i bardziej skomplikowanych zastosowaniach badawczych i komercyjnych. Pierwszy z nich to szkło optyczne typu B270. Jest ono modyfikowanym, wysokiej jakości amorficznym szkłem sodowo-wapniowym typu crown. Odznacza się najwyższą przejrzystością w zakresie światła widzialnego. Szkło optyczny BK-7 jest natomiast modyfikowanym amorficznym szkłem borokrzemowym, również o wysokiej przejrzystości.

Oba typy materiałów należą do grupy szkła optycznego modyfikowanego, o wysokiej czystości i neutralności barwowej. Skład chemiczny zapewnia wysoką przejrzystość oraz przepuszczalność promieniowania w zakresie światła widzialnego (VIS od 350 µm), aż do bliskiej podczerwieni (IR do 2,2 µm). Dzięki praktycznie neutralnej barwie, niskiemu współczynnikowi załamania i dyspersji światła, oba rodzaje szkła doskonale nadają się do wyrobu soczewek i innych elementów optycznych do zastosowań, które nie wymają wysokiej transmisji w zakresie UV-C lub dalekiej podczerwieni.

Dowiedz się więcej

Szkło szafirowe

Tzw. szkło szafirowe jest materiałem wyróżniającym się z gamy zaawansowanych materiałów unikatową kombinacją cech optycznych, fizycznych oraz chemicznych. Charakteryzuje się w szczególności najwyższą twardością (w skali Mohs’a: 9), odpornością na zarysowania oraz bardzo dobrą przepuszczalnością promieniowania w zakresie podczerwieni do 5,5 µm. Tzw. szkło szafirowe zbudowane jest z czystego kryształu trójtlenku glinu (Al2O3). Jest to materiał wyjątkowo odporny na uszkodzenia mechaniczne. Ze względu na wysoką przezierność w pełnym zakresie od UV do podczerwieni, elementy ze szkła szafirowego są wykorzystywane w układach optycznych na szeroką skalę, np. jako okienka inspekcyjne. Dodatkowo z tego materiału wykonuje się części robocze czy osłonowe różnego rodzaju urządzeń. Okna szafirowe oraz krążki lub płytki używa się w branży medycznej i medycyny estetycznej, lub przy produkcji elektroniki. Szukasz szkła o odpowiednich wymiarach? Dla wymagających warunków optycznych oferujemy dostawę płyt, krążków, podłoży, izolatorów szafirowych lub innych elementów o dowolnym kształcie.

Zapytaj o szczegóły lub wycenę!

Substraty kryształów optycznych NIR/FLIR

Oprócz szkieł wziernych szafirowych do zastosowań w bliskiej podczerwieni oferujemy również inne materiały przydatne w pracy z daleką podczerwienią. Kryształy optyczne zapewniające wysoki współczynnik transmisji fali świetlnej w NIR/FLIR, są specjalistycznymi materiałami o orientacji krystalograficznej, szeroko stosowanymi do produkcji komponentów optycznych. Wśród nich są okna lub soczewki optyczne do pracy w bliskiej i dalekiej podczerwieni, a także spektroskopowe pryzmaty ATR. Monokryształy otrzymuje się różnymi metodami produkcji m.in. metodą Czochralskiego lub przez chemiczne osadzanie z fazy gazowej (CVD). Te substraty optyczne wykazują szczególnie dobre własności w zakresie transmisji podczerwieni w przedziale 7-14 μm, z możliwością jej podniesienia przez zastosowanie odpowiednich powłok antyrefleksyjnych. To pozwala na ich zastosowanie jako okna optyczne w systemach laserowych CO₂ o bardzo dużej mocy pracujących w przedziale 10,6 μm, lub urządzeniach do pomiarów termograficznych FLIR. Mamy możliwość zaoferowania elementów optycznych wykonanych z monokryształów germanu (Ge), fluorku wapnia (CaF), selenku cynku (ZnSe) i innych, według wymiarów oraz zapotrzebowania klienta. Dostarczamy m.in. okna germanowe do urządzeń pomiarowych operujących w zakresie IR/FLIR, lub inne odpowiedniki wg życzenia Klienta lub dopasowane przez nas do danego przeznaczenia.

Jesteś zainteresowany elementami optycznymi ze szkła szafirowego lub monokryształów optycznych, według Twoich szczegółowych wytycznych? Zapraszamy do kontaktu celem doprecyzowania szczegółów technicznych i przedstawienia wyceny!

Scroll to Top