SZKŁA WZIERNE
VIS/NIR/FLIR
Szkło optyczne B270 i BK-7, szkło szafirowe,
substraty kryształów optycznych VIS/NIR/FLIR
Szkło optyczne B270 i BK-7
Oferujemy elementy ze szkła optycznego umożliwiające maksymalną transmisję światła widzialnego. Szkła wykonywane są na wymiar. Proponujemy m.in. dwa typy materiału sprawdzające się zarówno w prostych jak i bardziej skomplikowanych zastosowaniach badawczych i komercyjnych. Pierwszy z nich to szkło optyczne typu B270. Jest modyfikowanym, wysokiej jakości amorficznym szkłem sodowo-wapniowym typu crown. Odznacza się najwyższą przejrzystością w zakresie światła widzialnego. Szkło optyczny BK-7 jest natomiast modyfikowanym amorficznym szkłem borokrzemowym, również o wysokiej przejrzystości.
Oba typy materiałów należą do grupy szkła optycznego modyfikowanego, o wysokiej neutralności barwowej. Skład chemiczny zapewnia wysoką przejrzystość oraz przepuszczalność promieniowania w zakresie światła widzialnego (VIS od 350 µm), aż do bliskiej podczerwieni (IR do 2,2 µm). Dzięki niskiemu współczynnikowi załamania i dyspersji światła, oba rodzaje szkła doskonale nadają się do wyrobu soczewek i innych elementów optycznych do zastosowań, które nie wymają wysokiej transmisji w zakresie UV-C lub dalekiej podczerwieni.
Dla wymagających warunków optycznych oferujemy dostawę płytek, krążków lub podłoży ze szkła optycznego o wymiarach wg specyfikacji.
Zapytaj o szczegóły lub wycenę!
Szkła optyczne B270 oraz BK-7 stosowane są zarówno w różnorodnych urządzeniach pomiarowych czy obserwacyjnych, jak i sprawdzają się jako części robocze np. soczewki kolimacyjne światłowodów, a także innych układów laserowych, bądź składowe specjalistycznych układów oświetleniowych (lampy medyczne).
Własności szkła BK-7:
– wysoka klarowność i przejrzystość,
– wysoka jakość optyczna,
– znikoma zawartość pęcherzyków powietrza i inkluzji,
– wykonane z najczystszych surowców
Typowe zastosowanie
– ogólne zastosowanie optyczne,
– okna ochronne do laserów,
– elementy optyczne np.: soczewki i pryzmaty
– podłoża lustrzane,
– substraty do powłok optycznych
Własności szkła B270:
– wykonane z najczystszych surowców,
– neutralna barwa i bardzo wyraźna przejrzystość,
– prawie bez pęcherzyków powietrza,
– bardzo stabilne na wpływ solaryzacji,
– doskonała obrabialność
Typowe zastosowanie:
– optyczne szyby ochronne,
– ogólne zastosowania optyczne,
– optyka do transmisji obrazu,
– elementów optycznych, takich jak osłony LCD,
– podłoża szklane do laboratoriów,
– substraty do powłok optycznych
Szkło szafirowe
Tzw. szkło szafirowe (Al2O3) jest materiałem wyróżniającym się z gamy zaawansowanych materiałów unikatową kombinacją cech optycznych, fizycznych oraz chemicznych, a w szczególności najwyższą twardością (w skali Mohs’a: 9), odpornością na zarysowania oraz bardzo dobrą przepuszczalnością promieniowania w zakresie podczerwieni do 5,5 µm. Dla wymagających warunków optycznych oferujemy dostawę płyt, krążków, podłoży szafirowych, izolatorów szafirowych lub elementów o dowolnym kształcie.
Zapytaj o szczegóły lub wycenę!
Substraty kryształów optycznych NIR/FLIR
Kryształy optyczne NIR/FLIR są specjalistycznymi materiałami o orientacji krystalograficznej, szeroko stosowanymi do produkcji komponentów optycznych takich jak okna optyczne i soczewki do pracy w bliskiej i dalekiej podczerwieni, lub spektroskopowe pryzmaty ATR. Materiały te otrzymuje się różnymi metodami produkcji m.in. metodą Czochralskiego lub przez chemiczne osadzanie z fazy gazowej (CVD). Monokryształy wykazują szczególnie dobre własności w zakresie transmisji podczerwieni w przedziale 7-14 μm, co pozwala na ich zastosowanie jako okna optyczne w systemach laserowych CO2 o bardzo dużej mocy pracujących w przedziale 10,6 μm, lub urządzeniach do pomiarów termograficznych FLIR. Mamy możliwość zaoferowania elementów optycznych wykonanych z monokryształów germanu (Ge), fluorku wapnia (CaF), selenku cynku (ZnSe) i innych, wg wymiarów i zapotrzebowania projektowego Klienta.
Zapytaj o szczegóły lub wycenę!